TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Mimarlar

Mimarlar projelerini pek çok açıdan ele alır. Mekân kullanıcılarının talepleri, mekânın işlevi, bulunduğu iklim bile mimarların göz önüne aldığı konulardan biridir. Müşterilerinin sevdiği tarzlar nedir, yaşam alanlarını nasıl kullanırlar, mekân nasıl daha kullanışlı hale getirilir, bir mekân isteğe göre nasıl dekore edilir gibi pek çok konuda düşünerek bir proje hazırlarlar. Cosalindo’ya projeleri ile katkı sağlayan alanında tecrübeli profesyonel mimarlara projelerine ilişkin sorular sorabilir, ihtiyaç duyduğunuz en yeni dekorasyon fikirlerine mimarların projelerini inceleyerek ulaşabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz iç ya da dış mekâna ilişkin sorularınızı profesyonellere sorabilir, aldığınız cevaplarla mekanınızı en iyi şekilde yeniden kurgulayabilir, kendiniz için en doğru ve rahat yaşam alanını oluşturabilirsiniz. Cosalindo’da CT Mimarlık, Team Proje Mimarlık, Deka İç Mimarlık ve İnşaat, Tes Interiors, Hande Köksal Mekân Tasarım, Goa Mimarlık, Bou Interior & Architecture, 1217 Design, Monlab Design, Mimat Mimarlık, I-AM İstanbul, MB Design, Sia Moore gibi Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofis bilgileri, mimari projeleri, proje bilgileri ve daha fazlasını Cosalindo’da bulabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Çeşme gibi pek çok merkezde projeyi Cosalindo’da bulabilirsiniz.

36.//

Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

36.//; Soli Kaplanoğlu ve ekibinin tasarımları ile insanı yaşanmışlık hissiyle saran, keyif ve enerji veren, sahibinin karakterini ve yaşam kültürünü yansıtan mekanlar yaratmayı seviyor. Soli Kaplanoğlu, İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni tamamladıktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İnşaat İşletmeciliği yüksek lisans programıyla devam etti. 1997 yılında 36. Paralel Mimarlık ofisini kuran Soli Kaplanoğlu, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı mimari ve iç mimari projeye imza attı. Ev, ofis, konut projesi, restoran, mağaza konsept, tasarım ve uygulama projeleriyle yepyeni mekanlara hayat veren Mimar Soli Kaplanoğlu estetik ve fonksiyonu bir araya getiren mekanlar tasarlarken yalın tasarım dilini renk, doku ve aksesuarlarla zenginleştiriyor.

BOU Interior & Architecture

Mimarlar

Şişli / İstanbul

Şebnem Buhara, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünde okurken başladığı serbest iş hayatına Bou Interior & Architecture'ı kurarak devam etmiştir. Şebnem Buhara, mimari eğitim aldığı için mekanlara hem uygulayıcı hem de tasarımcı gözüyle bakabilmenin avantajını tüm çalışmalarında hissetmektedir. Bou Interior & Architecture’da büyük ve küçük olmak üzere tüm projeler; zamansız, fonksiyonel, tamamen özgün tasarımlar olarak ele alınır ve doğru, ekonomik malzeme ve kusursuz detay çözümleri ile hayata geçirilir. Tüm projeler birbirinden bağımsız, kendine özgü ve tamamıyla sahibini yansıtan stiller olarak sonuçlandırılır. Bou Interior & Architecture, kişisel zevklerini ya da günün trendlerini uygulamak yerine müşterilerinin kimliğini ve tecrübelerini doğru ve yalın bir şekilde mekâna yansıtmayı ön plana alır.

Hande Köksal Mekan Tasarım

Mimarlar

Beyoğlu / İstanbul

HANDE KÖKSAL MEKAN TASARIM, ticari işletmeler ve konutlar için özgün iç mekanlar tasarlayan, İstanbul merkezli bir tasarım firmasıdır.  Amacımız; müşterimizin ihtiyaçlarına ve isteklerine, mümkün olan en iyi şekilde cevap verecek mekanlar tasarlamaktır. Amacımıza ulaşabilmek için, takım olarak, mühendisler, zanaatkarlar, çeşitli uzmanlıklarda atölyeler ve peyzaj mimarları ile çalışmaktayız. 

Mimat Mimarlık

Mimarlar

Şişli / İstanbul

Mimat Mimarlık, gerçekleştirdiği projelerde, basit bir hacmi keyifle yaşanabilecek kişilikli bir mekâna dönüştürmeyi ve mekânda dekordan ziyade mimarinin hissedilmesini hedeflemektedir. Bu hedefe uygun olarak, müşteri ve tasarımcı kadar uygulama ekibinin de öneminin farkında olan Mimat Mimarlık uygulama aşamasında uygulama ekibiyle birlikte atölye mantığıyla çalışmaktadır. Projenin tüm aşamaları ile ilgilenen bu ekip, müşteriler ile de uzun süreli ilişkiler kurarak büyük enerji ile çalışmaktadır. Galia Arditi, Betül Enüstün ve Hülya Odabaşıoğlu tarafından kurulan Mimar Mimarlık ofisi, tamamladığı projelerle kısa zamanda ilgi çekmeyi başardı. Mimat Mimarlık’ın tasarım ve proje atölyesi olarak, çağdaş ve fonksiyonel bir yaklaşımla ele aldığı mimarlık, iç mimarlık ve tasarım alanlarındaki çalışmaları; -Kurumsal projelerde Konsept proje oluşturma, -Konut projeleri, ofis, mağaza, restoran ve diğer ticari mekanları kapsayan iç mekân projeleri, -Fuar stantları, -Mobilya tasarımı -Renovasyon ve rehabilitasyon, konularında geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Dila Gökalp Architects

Mimarlar

Şişli / İstanbul

Yaratıcı etkileşimden beslenen Dila Gökalp Architects, atölye fikri ekseninde ekip çalışması içinde; mimarlık, peyzaj, iç mekân ve mobilya tasarımı gibi farklı alanlarda araştırma, tasarım, projelendirme ve uygulama yapmaktadır. DGA, zanaat ve sanatın, mimarlık ve tasarımla kesişim noktalarını keşfetmeye odaklanır. Ölçek, DGA’nın tasarım yaklaşımını şekillendiren temel kavramlardan biridir. İstanbul doğumlu olan Dila Gökalp, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Bölge Planlama, 2006 yılında ise İTÜ Mimarlık bölümlerinden Birincilikle mezun oldu. 2011 yılında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans derecesini aldı. Halen İTÜ Mimari Tasarım Doktora programına “Endüstri Mirası ve Yeniden Kullanım” üzerine devam etmektedir. Politecnico di Milano Üniversitesi’nde de mimarlık eğitimi gören Gökalp, Barcelona, Milano ve Tokyo’da ileri gelen mimarlık ofislerinde uluslararası deneyim edindi. 2006 – 2009 yılları arasında Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nde ve Emre Arolat Architects’te çalıştı. İTÜ başta olmak üzere, çeşitli üniversite ve kurumlarda jüri üyeliği, tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve çalıştaylar yürüttü. Çeşitli mimari tasarım yarışmalarına katıldı ve ödüller aldı. Basılı ve dijital yayın organlarında proje ve yazıları yayınlandı. Dila Gökalp, uluslararası konferans ve kongrelerde mimari tasarım alanlarındaki çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.

Deka İç Mimarlık ve İnşaat

Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iç mimarlık bölümünden mezun olan iç mimar Deniz Özdemir Mutlu, çeşitli otel ve villa projelerinde proje mimarı, saha şefi ve ince işler şefi olarak çeşitli görevler aldıktan sonra mağazacılık ve restaurant sektöründe konsept tasarımcısı olarak çalıştı. Uzun yıllardır inşaat sektöründe bulunan, ABD Berkeley College 2005 mezunu eşi Kahraman Mutlu ile kendi firmalarını kurdular. 2011 yılından itibaren mağaza, restaurant, kafe ve konut projesi işlerini, gerek konsept tasarımı gerek projelendirme ve gerekse uygulama olarak DEKA iç mimarlık ve inşaat firması bünyesinde icra etmekteler.

CT Mimarlık

Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

CT Mimarlık, İç Mimar Çağlayan TUĞAL tarafından kurulmuştur. Çağlayan Tuğal; Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 1985-1986 yılları arasında 3HABİTAT, 1986-1987 yılları arasında ise NOVA ART bünyesinde faaliyet gösterdikten sonra 1989 yılında kendi şirketi olan T Mimarlık'ı kurdu. 2011 tarihinde unvan değişikliği yapıp T Mimarlık LTD şirketini CT Mimarlık AŞ olarak değiştirdi. CT Mimarlık halen mimari, iç mimari proje hizmeti ve projelerinin uygulama kontrollüğü konusunda hizmet vermektedir. Çağlayan TUĞAL’ın yurt içi ve yurt dışı projelerinden bazıları; ·         Topkapı Sarayı Hazine Bölümü Restorasyon ve Yeni Düzenlemesi ·         Topkapı Sarayı Arz Odası Restorasyonu ve Düzenlemesi ·         Anıtkabir Atatürk Müzesi Restorasyon ve Yeni Düzenlemesi ·         NTV İstanbul Mimari ve İç Mimari ·         Ankara NTV İç Mimari Projeleri ·         Show Ve Lig Tv Kompleksi (Çukurova Medya Grubu) ·         Expo Zaragosa 2008 Türkiye Pavilyonu ·         Türker İnanoğlu Tim Gösteri Merkezi ·         Kazan Hipodrom (Rusya’nın En Büyük Hipodromu) ·         Bomonti Rixos Residence ·         Metrocity Residence ·         Ragıp Paşa Konağı Restorasyonu ·         Viceroy Bodrum Hotel ve Condos ·         İstanbul Sheraton Hotel ·         Crown Plaza Minsk Hotel Tüm projeleri içinde almış olduğu ödüllerden, Avrupa Müzeler Birliği Avrupa’nın En İyi 10 Müzesi (Topkapı Hazine Bölümü), Expo Saragosa 2008 Gümüş Madalya (2. En İyi Ülke Pavilyonu Ödülü) ödülleri ayrı bir değere sahiptir. 1989 yılından bu yana 13 kişilik yönetim ve tasarım kadrosu ile Kuruçeşme'de mimari ve iç mimari proje hizmetini CT Mimarlık olarak yürütmektedir.

Habif Mimarlık

Mimarlar

Eyüp / İstanbul

2005 yılında yolculuğumuza ilk başladığımızdan beri Habif Mimarlık olarak; mimari/ iç mimari proje, tasarım ve uygulama alanlarında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.En nitelikli sonuca ulaşmak üzere birlikte tutku ve azimle çalışan, dinamik bir takımız. Bir takımın parçası olma duygusu ile sorumluluğu birlikte paylaştığımız çalışma sistemimiz; yeri geldiğinde bireysel olarak da daha cesur ve çözüm odaklı olmamızı sağlamaktadır.Mimari ofis olarak proje sürecine yaklaşırken, edindiğimiz deneyimleri, güncel bir bakış açısıyla projelerimize yansıtmaktayız. Gelenekçi olmadan geleneksel olanı zamansıza çevirme becerisinin günümüz mimari ve tasarım anlayışındaki başarıyı oluşturduğuna inanıyoruz. Habif Mimarlık olarak bu amaçla yarattığımız mekanları; işlevselliği, esnekliği ve yüksek tasarım değeri ile zamansız olmaya aday yapıyoruz.Yeni malzeme teknolojilerini takip edip uygularken, doğru detay çözümlerini oluşturabilmek, bilinen çözümleri dönüştürebilmek, tasarımı başarılı bir ürün haline getirebilmek için önemlidir. Bu çerçevede; Habif Mimarlık olarak, sahip olduğumuz vizyon ve bilgi birikimini bir araya getirip, hem tasarım hem de uygulamada doğru çözüme ulaşmayı hedeflemekteyiz.

1217 Design

Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

1217 Design, 2010 yılında Yüksek Mimar Hale Akdemir Şener tarafından İstanbul'da kuruldu. Hale Akdemir Şener, 2004 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra 2005 yılında Domus Academy Milano'da Master in Interior and Living Design ve aynı zamanda University of Wales Master of Arts bölümlerinden mezun oldu. 2006-2010 yılları arasında TAV Havalimanları Holding, TAV-TAISEI JV, TAV İnşaat bünyesinde çeşitli havalimanı, otel, VIP binası projelerine imza attı. 1217 Design; mimar, iç mimar, tasarımcı ve teknik ekibiyle; mimarlık, iç mimarlık, ürün tasarımı ve uygulama projelerinin yanı sıra tasarımın her dalı ile ilgili danışmanlık yapmaktadır.

Monlab Design

Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

Monlab Design 2015 yılında Mimar Damla Berberoğlu tarafından kuruldu. “Yılların verdiği tecrübe ile ekip başarısına inancım tam. Müşterilerimin hikayelerini dinlemek ve yaşam tarzlarını analiz etmek benim için en önemli ilk adım. Eğitimleri, hobileri, zevkleri, sosyal statüleri ve yaşam biçimlerine uygun bir altyapının oluşturulması proje için en kilit nokta. Amacım ihtiyaçlara yanıt veren tasarımlar ile beraber dikkat çekici ama sade, karakterli,detayları ile kalıcı yaşam alanları sunarken zamansız olabilmek ve bu sayede insanların bu alanlarda her zaman kendilerini oraya ait hissedebilmesini sağlamak. Projelerde büyük-küçük demeden insanların yaşadığı ve çalıştığı alanlara dokunmak, hayallerini gerçekleştirmek kendi hayalimi gerçekleştirmek gibi. Onlarla geçirdiğim süre boyunca onların karakterini alıp bir eve ya da işyerine verebilmek en büyük heyecanım. İhtiyaçları en yaratıcı ve kullanıma uygun hale getirmek ve bu hizmeti herkesin ulaşılabilir olmasını sağlamak ise daimi hedefim..” Monlab Design; Birçok projenin mimari-iç mimari ve uygulamalarının yapıldığı bir tasarım ofisidir. Projenin tamamına ya da bir bölümüne; konsept danışmanlığı, proje geliştirme, proje yönetme ve denetim hizmetleri sunmaktadır.

I-AM

Mimarlar

Beyoğlu / İstanbul

I-AM tasarım araştırmacıları, mimarlar, servis ve kullanıcı deneyimi tasarımcıları ve iletişimcilerden oluşan; insanı tasarımlarının kalbine yerleştiren bir tasarım ve marka deneyimi ajansı. 100’den fazla yaratıcı akıldan oluşan ekibi ile, 4 ülkede markaların kullanıcılarına yaşatmayı hedefledikleri deneyimlere ulaşmalarını sağlayan I-AM, insanların her gün kullandıkları servislere fiziksel ve dijital tüm temas noktalarını kapsayan bütüncül bir anlayış ile yaklaşıp, markalar ile kullanıcıları için hedefledikleri deneyimleri kurgulamalarını sağlıyor. Markalar ve insanlar arasında bu güçlü bağı kurmak için ilhamını yine insanlardan alan I-AM, kullanıcının ihtiyaç ve isteklerini en iyi şekilde analiz etmesini sağlayan metodolojileri ile, marka hedeflerini de göz önünde bulundurarak tasarım stratejisini oluşturuyor. I-AM, markaların insanlara iyi bir deneyim sunmasını sağlayarak, marka ve kullanıcıları arasında güçlü ve sürekli bir bağ kurulmasını hedefliyor.

TEAM Proje Mimarlık

Mimarlar

Beyoğlu / İstanbul

Aykut Mete ve Tamer Ekinci tarafından kurulan Team Proje Mimarlık Ofisi; konut, ofis, mağaza, otel, alışveriş merkezi gibi özel ve ticari yapılar alanında tasarım, projelendirme ve uygulama hizmeti sunan mimarlık / iç mimarlık ofisidir. Özgün tasarım kişiliğini, mekânın, işverenin ve son kullanıcının ihtiyaçları ile birleştirerek konsept projeler üretir. Konsept projeler oluştururken, tasarım ile birlikte, yapılan yatırımın optimizasyonu, malzeme, üretim ve detay çözümlerini ön planda tutar. Uygulama sürecinde mekânın görsel, fonksiyonel ve teknolojik alt yapısını oluşturabilmek için farklı disiplinlerin yönlendirmesini en iyi şekilde kullanır. Tasarımlarını ve uygulamalarını her zaman bu kriterlerin ve önceki deneyimlerinin üzerine kurar. TEAM Proje Mimarlık, organizasyonunu her geçen gün daha da geliştirerek, nitelikli projelerde yer almaya devam ediyor.

Tes Interiors

Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

Mimar Esra Aşıkoğlu, ABD'de Lehigh University de mimarlık eğitimini tamamlayıp New York ve Istanbul da çeşitli ofislerde deneyim kazandıktan sonra 2004 yılında TES Mimarlık adıyla kendi firmasını kurmuştur. Esra Aşıkoğlu, mimari eğitim ve tecrübenin ışığında, butik hizmet anlayışı ile yurtiçi ve yurtdışı villa,konut ve ofis projelerinde iç mimari,mimari proje ve uygulama danışmanlığı hizmeti sunmaya devam etmektedir. ABD de süregelen profesyonel ilişkileri sayesinde, New York, Miami,Los Angeles ve Houston gibi ABD nin merkez bölgelerinde de iç mimari dekorasyon çalışmaları yapmaktadır.

MB Design

Mimarlar

Ümraniye / İstanbul

MB DESIGN; 20 senelik tecrübesini işlerine yansıtan, sektördeki her türlü gelişme ve yeniliğe açık bakış açısı ile çözümler sunabilen, tasarladığı mekanlardaki estetik ve fonksiyon dengesine önem veren, zamansız ve aynı anda zamanı yakalayan mekanlar tasarlayan, hâlâ öğrenmeye açık bir atölye ve mimarlık bürosudur. Meltem Başal tarafından kurulan MB Design, tamamladığı projelerin yanı sıra tasarım ürünleriyle de dikkat çekiyor. Tasarım söz konusu olduğunda; iç mekân, mimarı çevre veya ürün ayırt etmeden çözüme odaklı, her türlü güncel ve teknolojik olanakları kullanarak kendini ifade edebilecek bir anlayışa sahiptir. Projelerin hayata geçirilmesi sürecinde, tecrübe ve vizyon sahibi ekipleri bünyesinde barındırmak suretiyle bu sancılı sureci en iyi ve verimli şekilde kullanmaya gayret eden “MB Design”, bilhassa konusunda uzmanlaşmış kişileri en doğru yerlerde kullanarak “sorunsuz” bir çözüm süreci sunmayı hedefler. Aynı bakış açısına sahip veya olmayan, ancak kurulan ilişki sayesinde uyum içinde sürdürdüğü her türlü işi memnuniyet duygusuyla bitirmiş ekibimiz, mimarlık ve tasarım sektörüne vereceği nice hizmetler için gerekli enerji ve tüm bilgi birikimi ile çalışmalarına ilk günkü heyecanı ile devam etmektedir.

Goa Mimarlık

Mimarlar

Beyoğlu / İstanbul

Gülnar Ocakdan, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2007 mezunudur. Lisans sürecinde Almanya Siegen Üniversitesi'nde mimarlık eğitimine devam etmiş ve yüksek lisans sürecinde Fachochschule Stuttgart'ta iç mimari tasarım eğitimi almıştır. 3 yıl Almanya'da 'ASP Architekten' bünyesinde spor yapıları ağırlıklı olmak üzere çeşitli büyük ölçekli projelerde çalıştı ve uluslararası yarışma projelerine katıldı. Bunlar arasında Danzig  2. Dünya Savaşı Müzesi, Olympik Kiev Stadyumu, Unterföhring Spor Kompleksi, Mössingen Halkevi yarışmaları bulunmaktadır. 2,5 yıl Türkiye'de, 'B-design' firmasında başta Özyeğin Üniversitesi olmak üzere eğitim yapıları, kentsel tasarım ve iç mimari olmak üzere farklı ölçeklerde projelerin tasarım ve uygulama ve koordinasyon aşamalarında bulundu.Firmalarda çalışmanın yanısıra mimari çalışmalarını bireysel olarak da sürdürmüştür. Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Mimari Proje Yarışması, Cami Mimarisi Üzerine Mimari Fikir Yarışması, Manisa Belediyesi Hizmet Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması, Ytong "Çatılar ve Sürdürülebilirlik" Mimari Tasarım Yarışması, gibi çeşitli yarışmalara katılmış, dünyadaki mimari gelişmeleri, Expo Shanghai, Venedik Mimarlık Bienali, Milano Tasarım Fuarı, FSB Köln Fuarı gibi uluslararası fuarları ziyaret ederek de yakından takip etmiştir. Ayrıca dünyada 23 ülke ve yaklaşık 100 şehir gezmiştir. Şu an kurmuş olduğu 'GOA' firması adı altında mimari ve iç mimari proje tasarım, uygulama ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

1 2